Doğal taşlar ve Faydaları

Ametist Taşı Faydaları

ametsit taşı faydaları

Ametist, çok sevilen, doğal olarak oluşan bir mineral kuvarstır. Mor rengi zenginlik, refah ve zarafet ile ilişkilidir. Feng shui’de ametistin özelliklerini ve kullanımını merak ediyor musunuz? Evinizde iyi bir feng shui için ametisti nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır .

Ametist Nedir?

Ametist genellikle zihni sakinleştirmek ve ruhsal bir bağlantı geliştirmek için kullanılan güzel bir mor taştır. Rengi soluk lavantadan koyu mora kadar değişir ve genellikle hem takı hem de onarıcı uygulamalar için çok popüler bir taştır. Altıncı evlilik yıldönümleri için geleneksel bir hediye olmasının yanı sıra Şubat ayı doğum taşıdır . 

Ametist, eskiden zümrüt ve yakut kadar değerli kabul edilirken, 19. yüzyılda Brezilya’da keşfedilen büyük yataklar sayesinde elde edilmesi artık çok daha kolay. Brezilya’da bulunan ametistin çoğu orta mor tonudur. Bazı ametist, rengini değiştirmek ve sarı sitrine dönüştürmek için ısıl işleme tabi tutulabilir.

Ametistin Özellikleri

  • Renk: Açıktan koyu mora
  • Çakra: Üçüncü Göz, Taç
  • Sayı: 3’e kadar titrer
  • Gezegen: Jüpiter, Neptün
  • Zodyak: Kova, Balık, Ejderha
  • Bagua bölgeleri: Xun (Zenginlik), Qian (Yardımsever İnsanlar)
  • Elementler: Metal, Ahşap
  • Menşei: Dünya çapında, özellikle Brezilya, Bolivya, Rusya, Uruguay
Feng Shui Ametist anlamları illüstrasyon
 Ladin / Melissa Ling

Ametistin Anlamları ve Kullanımları

Ametistin sakinleştirici, yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu söylenir. Zihni sakinleştirmek, meditasyon yapmak ve odaklanmak için sıklıkla önerilir. Ek olarak, ametist sezgiyi geliştirmeye ve ruhsal bilgeliği teşvik etmeye yardımcı olabilir. Bu kombinasyon, ametisti karar vermede güçlü bir araç haline getirir, sezginizi almanıza ve güvenmenize yardımcı olurken aynı zamanda meşgul bir zihni susturmanıza yardımcı olur.

Ametist ayrıca fiziksel, zihinsel ve duygusal bedenleri birbirine bağlamaya ve uyumlu hale getirmeye yardımcı olur. Aurayı temizleyebilir ve daha fazla istikrar yaratabilir. Aynı zamanda göğü ve yeri birbirine bağlar ve ruhsal ilhamı akıl ve akılla harmanlar. 

Muhtemelen mor renginden dolayı ametist, Yunan şarap tanrısı Bacchus ile ilişkilendirilmiştir. “Ametist” adı, “sarhoş olmayan” anlamına gelen Yunanca kelimeden bile gelir.

ametist kristalleri
 Ladin / Anastasia Tretiak

Feng Shui’deki Kullanımlar

Zenginlik Alanı Xun’u etkinleştirin

Çince’de Xun olarak adlandırılan feng shui bagua’nın zenginlik alanı , her türden bolluk ile ilişkilidir. Aynı zamanda öz değer duygunuzla da bağlantılıdır. Bu, bagua’nın en popüler bölgelerinden biridir ve aynı zamanda mor renkle de ilgilidir. Maddi veya başka bir şekilde hayatınıza daha fazla bolluğu davet etmek için çalışmak istiyorsanız, evinizin veya yatak odanızın Xun alanına bir ametist kristali yerleştirmeyi deneyin. Evinizin veya yatak odanızın ön kapısında durarak ve en sol köşeyi bularak Xun’u veya servet alanınızı bulun. 

Yardımsever İnsanlar Alanı olan Qian’ı etkinleştirin

Ametistin cenneti ve dünyayı birbirine bağlama yeteneği nedeniyle, bagua’nın Qian adı verilen Yararlı İnsanlar alanına hoş bir ek olabilir. Bu alan, hayırseverler ve seyahatin yanı sıra cennet kavramıyla da bağlantılıdır. Göklerle daha güçlü bir bağ kurmak veya diğer dünya kaynaklarından daha fazla yardım davet etmek istiyorsanız, bu niyetle buraya ametist yerleştirmek isteyebilirsiniz. Qian pozisyonunu bulmak için evinizin ön kapısında yüzü içeri bakacak şekilde durun. Size en yakın sağ köşe Qian olacaktır.

bir ametist kristalinin yakın çekimi
 Ladin / Anastasia Tretiak 

Sakinleştirici Bir Yatak Odası Yaratın

Ametistin zihni sakinleştirme, sakinleştirme ve dinginlik hissi yaratma yeteneği nedeniyle, huzursuzluğu gidermek için harika bir kristaldir. Daha derin, daha onarıcı bir dinlenmeyi teşvik etmek için komodinin üzerine veya yatağınızın altına ametist yerleştirmeyi deneyin. Ametist ayrıca rüyalarınızı hatırlamanıza yardımcı olabilir, bu nedenle rüya dünyanızla daha güçlü bir bağlantı kurma niyetiyle onu yatağınızın yakınında tutmak isteyebilirsiniz. 

Meditasyon Alanınızı Etkinleştirin

Ametist, zihni sakinleştirme, ruhsal bilgeliği geliştirme ve sezgiyi güçlendirme eğilimi nedeniyle meditasyon yapmak için de yararlı bir taştır. Ametistin meditatif kalitesinden yararlanmak için sunağınıza veya meditasyon alanınıza bir ametist kristali ekleyin. 

Ametist Takı Takın

Ametist, mücevherat için popüler bir taştır ve bu, günlük olarak enerjisiyle çalışmak için güzel bir yol olabilir. Sezgilerinize bağlanmak, zihninizi sakinleştirmek veya günlük yaşamınızda duygularınızı dengelemek istiyorsanız, vücudunuza ametist takmak özellikle yararlı olabilir. Sizinle rezonansa giren ve güzel bulduğunuz bir mücevher parçası arayın ve bilinçli olarak sizi nasıl desteklemesini istediğinize dair bir niyet belirleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir