Doğal taşlar ve Faydaları

Akuamarin Taşı Ne İşe Yarar ?

akuamarin taşı ne işe yarar

kuamarin, sakinleştirici ve dengeleyici özelliklere sahip güzel bir mavi-yeşil taştır. Aynı zamanda Mart ayında doğan insanlar için doğum taşıdır . “Akuamarin” kelimesi, “su” ve “deniz” için Latince kelimelerinden gelir. Görünüşü göz önüne alındığında, taşın adının neden olduğunu anlamak kolaydır. Taşın mavi rengi demir izlerinden gelir. 

Özellikleri

 • Renkler: Açık yeşil ve mavi
 • Çakra: Boğaz
 • Sayı: 1’e kadar titrer
 • Gezegen: Ay
 • Zodyak: Koç, İkizler, Balık
 • Bagua bölgeleri: Zhen (Aile ve Yeni Başlangıçlar), Xun (Zenginlik ve Bolluk)
 • Elementler: Ahşap
 • Menşei: Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Rusya, Brezilya, Hindistan, İrlanda, Pakistan, Zimbabve, Afganistan

Anlamı ve Kullanımları

Akuamarin birçok şifa amacı ile kullanılmaktadır. Enerji alanınız üzerinde koruyucu bir etkisi vardır ve hatta savaş sırasında ve denizde fiziksel koruma için kullanılmıştır. Taşın enerji ve bilgiyi gözden geçirmenize, zihinsel berraklık yaratmanıza ve aşırı aktif bir zihni yatıştırmanıza yardımcı olduğu söylenir; zekayı geliştirmek için bile kullanılır. 

Taş, daha şefkatli ve daha az yargılayıcı olmamıza yardımcı olan nazik bir enerjiye sahiptir. Akuamarin rengi aynı zamanda feng shui’deki ahşap elementle de bağlantılıdır ve bu da sevgi dolu nezaketi geliştirmemize yardımcı olabilir. Ay’a benzer, yumuşak, akıcı bir yin enerjisine sahiptir. 

Çakraların hizalanması, akuamarin’in dengeleme özellikleri ile geliştirilebilir. Boğaz çakrasıyla özel bir bağlantısı vardır ve iletişimi geliştirmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda bizi daha yüksek bilinç seviyelerine ve aynı zamanda yüksek benliğimize bağlar ve meditasyon sırasında çalışmak için harika bir taş yapar.

bir akuamarin kristalinin yakın çekimi
 Ladin / Kara Riley

Feng Shui’deki Kullanımlar

Akuamarin ile feng shui bağlamında çalışmanın bir yolu, onu feng shui bagua haritasının belirli bir alanına yerleştirmektir. Bagua , feng shui uygulayıcılarının bir alana yerleştirdiği enerjik bir haritadır ve eviniz ile hayatınızda neler olup bittiği arasında daha fazla bağlantı görmemizi sağlar .

Zenginlik Köşesi Xun’u etkinleştirin

Bagua haritasının Xun bölgesi, zenginlik köşesi olarak da bilinir . Ön kapıda durup içeri bakıyorsanız, evin en sol köşesi zenginlik alanıdır. Bagua haritasının bu konumu ahşap elementle ilgilidir. Xun sadece finansal zenginlik ve bolluk ile bağlantılı değil, aynı zamanda kendimize nasıl değer verdiğimizi de temsil ediyor. Kendinize sevgi ve şefkatle bakmanın yanı sıra kendinize karşı olan tüm yargılarınızı salıvermek niyetiyle evinizin zenginlik köşesine bir akuamarin kristali yerleştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, kendinizi sevme veya bolluk söz konusu olduğunda sizi engelleyen eski kalıpları serbest bırakma niyetini de belirleyebilirsiniz, böylece yeni, destekleyici inançlara ve eylemlere yer açabilirsiniz. 

Aşk Köşesi Kun’u etkinleştirin

Kun adı verilen aşk köşesi, evlilik ve ortaklıklarla ilgilidir. Kun bölgesi, evinize ön kapıdan bakıldığında sağ taraftaki en uzak köşe olan bölümdür. Bir partner çekmek istiyorsanız, evinizin bu alanını etkinleştirmeyi deneyin. İlişkilerinize yumuşaklık ve şefkati davet etmek istiyorsanız, akuamarin bu köşede özellikle hizalanır. Yin’inize (alıcı taraf) dokunmak veya hayatınızın bu alanında sevgi dolu iletişimi davet etmek amacıyla bu alana akuamarin yerleştirmeyi deneyin. Kun, kendinizle olan ilişkiniz ile de ilgilidir, bu nedenle kendinizle nasıl iletişim kurmak istediğinize dair bir niyet belirlemek isteyebilirsiniz. 

Odun Enerjisi

Akuamarin’in mavi-yeşil rengi ahşabın enerjisini güzel bir şekilde somutlaştırır. Ahşap elementi yeni başlangıçlar, şifa ve büyüme ile bağlantılıdır. Hayatınızda genişleme ve neşe için yeni bir sayfa açmak amacıyla evinize bir parça akuamarin yerleştirebilirsiniz.

Meditasyon Alanı

Evinizin meditasyon alanı olarak kullandığınız alanı , akuamarin enerjisinden faydalanacaktır. Kendinizi daha yüksek bilinç durumlarına ve ruhsal farkındalığa açmak ve cesareti ve içsel gücü geliştirmek için bir parça ile meditasyon yapabilirsiniz (veya meditasyon sunağınıza yerleştirebilirsiniz).

Kristalleri Temizleme ve Şarj Etme

Kristaller enerjiyi emebildiklerinden, onları sık sık temizlemek ve şarj etmek iyi bir fikirdir . Kristallerinizi temizlemenin birçok yolu vardır. İşte başlamanız için birkaç tane:

 • Akuamarininizi palo santo gibi temizleyici bir bitki ile bulaştırın. 
 • Parlak beyaz ışığın akuamarin kristalinizi sardığını ve çevrelediğini gözünüzde canlandırın ve tüm negatif enerjinin temizlendiğini tasavvur edin. 
 • Kristalinizi gece boyunca (veya daha uzun süre) tuzlu suda bekletin. Bu, okyanusla bağlantısı göz önüne alındığında, akuamarin temizliği için özellikle iyi bir yol olabilir.

Ayrıca kristalinizi şarj etmek isteyeceksiniz. Akuamarin ay ile ilişkili olduğundan, gece boyunca bir pencere pervazına olduğu gibi ay ışığını emebileceği bir yere yerleştirmeyi deneyin. Şarj özellikle yeni veya dolunay sırasında güçlü olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir