Doğal taşlar ve Faydaları

Aventurin taşı ne işe yarar?

aventurin taşı ne işe yarar

Yeşil Aventurin “Fırsat Taşı” olarak bilinir, özellikle refah ve zenginlik göstermede veya yarışmalarda veya şans oyunlarında iyiliği arttırmada tüm kristallerin en şanslısı olduğu düşünülür. Kazandıran enerjisi onu herhangi bir durumda kişinin şansını artırmak için harika bir müttefik yapar – ilk buluşma, vergi denetimi, hatta terfi alma. Faydalarını elde etmek için sadece yakınında olmak yeterlidir.

Bununla birlikte, bu güzel taş sadece bir şans çekicisi değil, aynı zamanda “fırsat” kaçınılmaz olacak şekilde koşulları hizalayan bir taştır. Yeşil Aventurin, yeni büyümenin gerçekleşebilmesi için eski kalıpları, alışkanlıkları ve hayal kırıklıklarını serbest bırakır.

İyimserlik ve yaşam zevki getirir, kişinin güvenle ilerlemesini ve değişimi benimsemesini sağlar. Kişinin yaratıcılığını ve motivasyonunu arttırır ve hayatın engellerini aşmada azmi teşvik eder. Aynı zamanda kişinin kararlılığını güçlendirir ve liderlik niteliklerini güçlendirir, mizah duygusu ve başkalarının fikirlerine açıklık getirir.

Aventurin, taşa parıldayan veya parıldayan bir etki veren , özellikle yuvarlandığında veya parlatıldığında dikkat çeken, aventuresans olarak adlandırılan, parlak Mika veya diğer mineraller ile karakterize edilen bir kuvars çeşididir . Adı, “şans eseri” anlamına gelen İtalyanca a ventura veya all’avventura’dan türetilmiştir ve bir işçi yanlışlıkla metal talaşları bir eriyen cam fıçısına düşürdüğünde üretilen 1700’lerden kalma İtalyan camına atıfta bulunur. Soğutulduğunda, rastgele dağılmış yanardöner parıltılarıyla sonuç hoştu ve mücevher ve diğer eşyaları yapmak için kullanıldı. Aventurin adı daha sonra endüstriyel bir ürüne benzeyen doğal taşa verildi.

Yeşil Aventurin Görünümü

Aventurin en yaygın olarak yeşildir, ancak aynı zamanda mavi, kırmızı ila kırmızımsı-kahverengi, tozlu mor, turuncu veya şeftali, sarı ve gümüş grisi olarak da oluşur. Çoğunlukla yarı saydamdır ve genellikle bantlıdır, ancak dahil edilen bir mineralin fazlalığı onu opak hale getirebilir.

Yeşil Aventurinin rengi, Kuvars içindeki Fushite parçacıklarından gelirken, kırmızı, kahverengi ve turuncu tonları Hematit veya Goetit kapanımlarına atfedilir. Şeftali ve sarı Aventurin, Mika kristalleri ile Pirit içerir, Blue Aventurine, Dumortierite inklüzyonları içerirken, mor çeşidi Lepidolite ile renklendirilir.

yeşil aventurin şifa kristalleri

Aventurin ayrıca Adventurin, Avanturin, Aventurin Kuvars ve Hint Yeşimi olarak da adlandırılır. Sadece metafizik amaçlar için çeşitli şekillerde değil, takı, vazo, kase ve figürinlerin yanı sıra peyzaj taşı, yapı taşı, akvaryum, anıt gibi birçok uygulamada da kullanılmaktadır.

özgeçmiş sınırı

Yeşil Aventurin İyileştirme Faydalarına Genel Bakış

yeşil aventurin şifa kristalleri

Yeşil Aventurin, Dünya ve Devi krallığı ile güçlü bir bağlantı taşır ve doğanın ve onun zihin ve beden üzerindeki yatıştırıcı titreşimlerinin daha iyi anlaşılmasını ve takdir edilmesini sağlar. Jeopatik strese karşı evlerin veya bahçelerin ızgaralanması için mükemmel bir taştır.

Aventurin giymek ayrıca elektromanyetik dumanı emer ve çevre kirliliğine karşı koruma sağlar. Bir cep telefonuna bantlanmış, yayılımlarına karşı koruyor.

Yeşil Aventurin, prematüre bebeklerin, küçük çocukların ve gençlerin fiziksel büyümesini enerjik olarak uyarır. Genel canlılığı arttırır ve okul ödevleri ve yıkıcı hiperaktivite ile mücadele eden çocukların entelektüel gelişimini arttırır. Yetişkinlere yazılı çalışma, yazma ve bilgisayar becerileri konusunda yardımcı olur ve beceriksizliğin üstesinden gelmede herkes için faydalıdır.

Aventurin içmek için bir iksir haline getirilebilir veya bir taş parçası gece boyunca demineralize suya batırılarak abdestte kullanılabilir (dolaylı yöntemi öneririz). Egzama, rozasea, jüvenil akne ve diğer cilt problemleriyle mücadelede oldukça faydalıdır.

Aventurin, ani huyları veya acımasız mizaçları yatıştırmak için idealdir ve eşler arasındaki aile içi çekişmelerin etkilerini büyük ölçüde azaltabilir.

Olgunluklarında aşkı arayanlar için Yeşil Aventurin bir aşk kristali olarak kullanılabilir veya daha sonraki yaşamda aşkı teşvik ettiği için Kalp Çakra düzenine eklenebilir.

özgeçmiş sınırı
şifa-güç-kristalleri

Yeşil Aventurin İyileştirici Özellikleri

Yeşil Aventurin iyileştirici özellikleri fiziksel, duygusal ve ruhsal denge ve sorunlara yardımcı olabilir. Fiziksel rahatsızlıklara ve duygusal sorunlara yardımcı olacak iyileştirici güçleri vardır. Enerji Şifasında ve Çakra dengelemede de kullanılır. Yeşil Aventurin şifalı kristal terapileri, yaşlanma sürecini yavaşlatmayı, gizli anıları uyandırmayı ve Kalp Çakrasını dengelemeyi içerir. Green Aventurine’in terapötik kullanımları, uzun ve iyi belgelenmiş bir tarihe sahiptir. Yeşil Aventurin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.

Fiziksel Yeşil Aventurin İyileştirici Özellikleri

fiziksel sağlık

Yeşil Aventurin özellikle kalbi destekler ve kalp rahatsızlıkları, dolaşım sorunları olanlar veya ameliyat veya hastalıktan iyileşenler için mükemmeldir. Vücutta hayat veren enerjiyi uyarır ve fiziksel yenilenmeye yardımcı olurken aktivite ve hareket sağlar. Kolesterolü düşürme çabalarında ve damar sertliği ve kalp krizini önlemede ek bir destek sağlayabilir.

Yeşil Aventurinin ayrıca doğurganlığa ve genitoüriner problemlere de fayda sağladığı düşünülmektedir; görme, özellikle uzak görüşlülük ve astigmatizma; disleksi, dispraksi ve serebral palsi. Adrenalleri, akciğerleri, timus bezini ve sinir sistemini iyileştirmeye yardımcı olur.

Yeşil Aventurin, homeopatik ilaçların gücünü arttırır. Anti-inflamatuar etkiye sahiptir, akne, egzama ve rozasea gibi cilt döküntülerini hafifletir ve alerjileri ve migren baş ağrılarını yatıştırır.

Duygusal Yeşil Aventurin İyileştirici Özellikleri

mor-yeşil-kalp-kompresör

Yeşil Aventurin’in yatıştırıcı enerjisi, duygusal bedeni dengeler ve kişiyi içsel uyuma doğru yönlendirir. Gerginliği, öfkeyi ve tahrişi yatıştırır ve telaşlı bir yaşam tarzının günlük stresini çözmeye yardımcı olur. Kişinin titreşim alanında hafif bir topraklama etkisi sağlarken dolaşan düşünceleri susturur ve uykuyu iyileştirir. Her olayın analiz edilmesi gerektiği fikrini serbest bırakır.

Yeşil Aventurin ayrıca duygusal yaraları yatıştırır, kişinin hastalık veya dengesizlik, depresyon veya yenilginin arkasındaki sorunları tanımasına ve sağlıksız ilişkilerin, kalıpların ve kalp ağrılarının serbest bırakılmasını kolaylaştırmasına izin verir. Kişiyi hayattaki zorlukları geçici, yeni bir yönde büyüme ve her şeyi adım adım ilerlemek için bir fırsat olarak görmeye teşvik eder.

Daha sonra yenilenmiş bir iyimserlik, neşe ve umut duygusunu harekete geçirebilecek bir hafiflik, hatta mizah duygusuna ilham verir. Özellikle değişim veya kargaşa zamanlarında yeniden onaylayan bir taştır ve kişinin sabit kalması ve sağlam bir şekilde topraklanması için ihtiyaç duyduğu duygusal çapa olabilir.

Çakra Dengeleyici Yeşil Aventurin İyileştirici Özellikleri

çakra şifası

Green Aventurine bir yorgan ve kalp iyileştiricidir. Genel esenlik ve duygusal sakinlik için Kalp Çakrasını temizlemek ve aktive etmek için kullanılır.

Aynı zamanda Kalp Çakrasının güçlü bir koruyucusudur, “içeri giren” ve başka birinin enerjisini kullananların girişini engellemek için bir kalkan sağlar.

Kalp Çakrası , göğüs kemiğinin merkezine yakın bir yerde bulunur. Dış dünya ile etkileşimimizi düzenler ve neyi kucakladığımızı ve neye direndiğimizi kontrol eder. Kalp Çakrası dengede olmadığında, bir ilişkide kontrol veya kontrol hissedebilir ve başkalarının küçük zayıflıklarını eleştirebilirsiniz. Yeşil kristal enerji, tıkanıklıkları çözmek ve Kalp Çakrasını yeniden dengelemek için kullanılır, kendimizi anlamamıza yardımcı olur. ihtiyaçlar ve duygular açıkça Kalp Çakra Ürünleri Alışverişi >>

özgeçmiş sınırı

Maneviyat için Yeşil Aventurin Faydaları

ruhsal enerji

Yeşil Aventurin, entelektüel, duygusal, fiziksel ve aurik bedenleri birleştirerek kişiyi doğal bir ritme geri getiren olağanüstü bir uyumlaştırıcıdır. Negatifliği çözer ve eril/dişi enerjileri dengeler; kişinin kendi kalbinde yaşamasını sağlamak. Kişiyi sonuçlara bağlılığı bırakmaya ve kişinin deneyimlerinde daha fazla var olmaya, değişimi, büyümeyi ve yenilenmeyi benimsemeye teşvik eder.

özgeçmiş sınırı

Yeşil Aventurinin Renk Enerjisi

renk tekerleği

Yeşil Aventurin yeşil renk enerjisini kullanır ve bir “büyüme kristali”dir – dünyanın doğum, gelişme ve yaratılıştan oluşan Yaşam Gücünün ve doğanın sürekli yenilenme gücünün güçlü bir kanalıdır. İster acemi aile ilişkileri ister yeni bir iş girişimi olsun, beslenmede güçlü bir yardımcıdır.

Green Aventurine, bir girişimi rotada, bir projeyi programda ve yolda bir yaşam sürdürmek için mükemmeldir. Açık yeşil kristaller, ruhsal büyümeyi ve daha yüksek bir amaca yönelik yenilenmiş bir bağlılığı teşvik eder. Daha koyu renkte olanlar, fiziksel büyüme ve güç ile seyahatte güvenliğin tılsımlarıdır.

özgeçmiş sınırı

Yeşil Aventurin ile Meditasyon

meditasyon enerjisi

Yeşil Aventurin, meditasyonda bir geçiş yardımcısı olarak kullanılır ve yaşamın sunduğu en iyiyi görme çabalarımıza güçlü Dünya enerjisi getirir. Ayrıca hiçbir şey olmuyormuş gibi görünen zamanlarda sebat etmeye de yardımcı olur.

özgeçmiş sınırı

Kehanetteki Yeşil Aventurin Anlamları

kristal kehanet

Yeşil Aventurin’in kehanet anlamı şudur… Birikmek için spekülasyon yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir