Doğal taşlar ve Faydaları

Kaplan Gözü Taşı Ne İşe Yarar ?

kaplan gözü taşı

Kaplan Gözü’nün altın ışığını günlük hayata davet etmenin birçok yolu vardır. Ancak göz kamaştırıcı mücevherlerden Feng Shui taşlarına kadar, Tigers Eye kullanılmak üzere seçilmiştir, bu taşa sahip olan herkes, kesinlikle iyileştirici faydalar elde edecektir. Tiger’s Eye’ın sıklıkla nasıl kullanıldığına bir göz atın…

Takı

Değerli taşlardan en iyi şekilde yararlanmanın en etkili yollarından biri onları cilde yakın tutmaktır. Çıplak derideki titreşimler doğrudan kişinin kendi enerji kaynağını beslediğinden, değerli taş takılar çeşitli kristallerin güçlü iyileştirici özelliklerini emmenin en iyi yollarından biridir.

Tiger’s Eye bilezikler, kolyeler ve yüzükler, taşı spor etmenin popüler yollarıdır. Belki de en etkili olanı, taşı vücutta daha düşük bir yerde tutan ve en yüksek uyum içinde çalıştığı deniz ve kök çakralarına karmaşık bir şekilde bağlı tutan bir bilezik veya yüzükten gelir. Eklem gerginliği veya kırık kemikleri olanlar için Kaplan Gözü, iyileştirici özellikleri sayesinde de yardımcı olabilir. Taşlar, kişisel ruhsal uygulamalar üzerinde derin düşünmek için bir sunak üzerine yerleştirilmelerinin yanı sıra dikkatli meditasyon ve tezahür uygulaması için de kullanılabilir.

Ev ve Ofis Feng Shui

Tamamen temizleme ve koruma özellikleriyle bilinen bir taş olan Tiger’s Eye, evde uyumlu bir ev ve ofis feng shui hissi yaratmayı amaçlarken harika bir muska yapar. Feng Shui, evinize Zen benzeri bir his getirmek ve bir denge duygusu ve net bir eğilim yaratmak için alan ve düzeni kullanmakla ilgilidir. Kaplan Gözü, iyi odaklanmayı teşvik ettiği, karmaşık durumlara başka bir anlayış düzeyi getirdiği ve işi bitirmek için ertelemeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu için her türlü ofis veya çalışma alanı için Feng Shui’de kullanmak özellikle yararlıdır.

Ev alanında ve Feng Shui titreşimlerini dengeleyen Tiger’s Eye değerli taşı aynı zamanda ruh halini sabit tutması, iyi şanslar çekmesi ve korkuları dağıtması, evi dışarıdaki dünyadan güvenli bir sığınak haline getirmeye yardımcı olmasıyla da bilinir.

Feng Shui ve Tiger’s Eye’ı bir araya getiren en iyi noktalardan biri, onu ön kapıya veya bir pencereye yakın bir yere yerleştirerek koruyucu bir muska olarak kullanmaktır. Yavrularını korumak için kaplan doğasını öne çıkarmak isteyen çocukları olanlar için , bu küçük insanların yatak odalarına veya bebek odalarına bir Kaplan Gözü saklamak da mantıklıdır.

Taşlar ve Takılar Nasıl Temizlenir

kaplanlar göz taşı
  • su ile temizleyin
  • Yere yerleştirerek şarj edin

Bahsedildiği gibi, Tiger’s Eye inanılmaz bir amplifikatördür ve toksik enerjileri temizlemek söz konusu olduğunda olağanüstüdür. Tiger’s Eye’ı uçtan uca tutmak ve titreşiminin en yüksek seviyesinde uğuldamak için, değerli taşı temiz ve birikmiş olumsuzluklardan uzak tutmak önemlidir . Düzenli olarak temizlenen değerli taş ve burç taşı takıları onları taze, muhteşem ve sihirlerini gerçekleştirmeye her zaman hazır tutar.

Kaplan Gözü’nü temizlemenin en kolay yollarından biri, onu suya koyup oturmasına izin vermektir. Bir tutam sabun eklemek isterseniz, bu aynı zamanda taşı negatif birikimlerden nazikçe temizlemeye yardımcı olabilir ve onu bir kez daha sihrini yapmaya hazır ve temiz tutar.

Gerçekten derin bir temizlik için Tiger’s Eye’ı tekrar toprağa bağlamak da iyi bir çözümdür. İster bir gece için güvenli bir yere gömsün, ister en sevdiği bir ağacın altına yerleştirsin, fikir onu toprağa geri döndürmek ve gücünü yeniden bulmaktır. Bazı insanlar, doğal olarak temizlemek için değerli taşlarını ay ışığının altında bırakmayı sever. Ay, taşı bir kez daha güçlü ruhsal özellikler ve güçle aşılayarak büyüsünü her zaman değerli taşlarla çalışır. Değerli taşlı mücevherleri ve kristalleri temizlemek , en iyi enerji açısından zengin her meditasyondan sonra yapılır veya günlük olarak gündelik olarak takılıyorsa, yılda birkaç kez temizlik yapmak onu güçlü ve mükemmel tutacaktır.

Kaplan Gözü Üzerine Son Düşünceler

Tiger’s Eye, korkuyu dağıtmak, daha yüksek koruma seviyelerinde dokunmak ve günlük yaşama pozitif dönüşüm güçleri getirmek için harika bir muska. Kendini topraklanmış hissetmekle mücadele eden ve hayatta fazladan bir doz iyi şans gibi hisseden kişiler için, kendi değer ve güven duygularıyla bağlantı kurmanın ve tüm potansiyellerine ulaşmalarının temellerini atmaya yardımcı olacak önemli bir taştır .

Toprak Ana, doğal dünya, ayakların altındaki toprak ve eski koruma ruhları ile bağlantılı olan Kaplan Gözü, daha şiddetli güçlerden yararlanmak isteyenler için değerli bir seçimdir. Biraz daha uzun durmak, sesini biraz daha yükseltmek ve ileriye adım atıp kendi ışığına adım atmak için özgüveni olanlar için, bu zengin ve efsanevi taşın altın küresi mükemmel bir tılsım olabilir. seni oraya götürmeye yardım et.

Tiger’s Eye hakkında ne düşünüyorsun ? Güç seni çağırıyor mu? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Kaplan Gözü SSS

Kaplan Gözü nasıl temizlenir?

Tigers Eye’ı birkaç dakika su altında çalıştırarak ve hatta yumuşak bir fırça ve yumuşak bir sabun kullanarak temizleyebilirsiniz. Tiger Eye değerli taşını ay ışığında da bırakabilirsiniz . Kaplan Gözünüzü müdahalesiz bir şekilde temizlemek istiyorsanız, bulaştırabilir veya gong veya şarkı söyleyen bir kase kullanabilirsiniz.

Tigers Eye nasıl şarj edilir?

Dünyevi bir taş olarak Kaplan Gözü, Toprak Ana’nın kendisi tarafından suçlanmayı sever. Tigers Eye’ı ‘merkezine geri dönmesi’ için toprağa gömebilirsiniz. Ayrıca Kaplan Gözünüzü şarj güçleri ile bilinen diğer kristallerin (Selenite ve Clear Quartz gibi taşların) bulunduğu yere de yerleştirebilirsiniz. Tigers Eye’ı toprakta veya ay ışığında bırakmak da onu şarj edecektir.

Kaplan Gözü ne işe yarar?

Kaplan Gözü özgüveninizi ve gücünüzü arttırmaya iyi gelir ve cesaret taşı olarak bilinir. Kök ve sakral çakra taşıdır, yani topraklanmanıza, güvenli ve güçlü bir temel oluşturmanıza ve motivasyonunuzu bir kez daha bulmanıza yardımcı olur. Negatif enerjiyi savuşturmakta da iyidir.

Tigers Eye’ın değeri ne kadar?

Tigers Eye’ın değeri , her parçanın kalitesine, kesimine ve rengine bağlı olarak değişebilir. Binlerce dolar getiren nadir parçalar var ve sadece birkaç dolara mal olan basit taşlar var. Karat başına yaklaşık 1 veya 2 $ ve daha nadir kabaşonlar için daha fazlaya mal olabilir.

Tigers Eye’ı suya koyabilir misin?

Evet, Tigers Eye güçlü ve dayanıklı bir taştır ve suya yerleştirilebilir. Mohs ölçeğinde 6,5-7 civarında bir sertliğe sahiptir, yani suyu ve diğer elementleri tolere edebilir. Değerli taş veya kristalin tuzlu suda uzun süre bulundurulması önerilmese de, tuzlu suya da yerleştirilebilir.

Tigers Eye’ın gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Adından da anlaşılacağı gibi, Tigers Eye, ışığa tuttuğunuzda kedi gözü etkisine sahip olmalıdır. Kuvars ailesinin bir parçası olmak ve bir kabaşon olmak, taşı ışık altında eğmenin sarı bandı hareket ediyormuş gibi göstermesi gerektiği anlamına gelir True Tigers Eye ayrıca ışığa tutulduğunda parlak bir cam gibi parlaklığa ve gümüşi bir renk tonuna sahiptir. Ayrıca camdan daha sert olmalıdır.

Kaplan Gözü hangi çakradır?

Kaplan Gözü bir kök çakra taşıdır ancak aynı zamanda sakral çakra ve solar pleksus çakrasıyla da bağlantılıdır. Kök çakra, dünyada kendimizi ne kadar güvende ve güvende hissettiğimizi belirlediği için en önemli temel çakralarımızdan biridir. Solar pleksus çakrası, benlik saygısı duygumuzdan sorumludur ve sakral çakra duygu, uyarım ve yaratıcılığın evidir.

Kaplan Gözü nasıl temizlenir?

Tigers Eye’ı ılık su altında çalıştırarak fiziksel ve enerjik olarak temiz tutun. İyice ovmak istiyorsanız, yumuşak kıllı bir fırça ve yumuşak sabun yardımcı olabilir. Kaplan Gözünüzü toprağa gömerek, ay ışığına koyarak ve adaçayı veya palo santo ile lekeleyerek ruhsal olarak da temizleyebilirsiniz.

Kaplan Gözü neyden yapılmıştır?

Tigers Eye bir kuvars çeşididir . Kalsedon mineral sınıfının bir üyesidir ve krosidolitin değişmesiyle oluşur. Altın özünü demir oksitten alır. Ayrıca limoni ve riebeckitten oluşur.

Kaplan Gözü koruyucu bir taş mı?

Evet, Kaplan Gözü koruyucu bir taştır . Geleneksel olarak bu değerli taş, kötülükten korunmak için bir muska olarak taşınırdı. Negatif enerjilere karşı koruma sağlamasıyla bilinir ve aynı zamanda bir topraklama taşı olduğu için, bu dünyada kendinizi daha güvende ve güvende hissetmeniz için kök çakranın temizlenmesine yardımcı olabilir.

Kaplan Gözü nasıl etkinleştirilir?

Tigers Eye’ı etkinleştirmenin en iyi yollarından biri onu vücuda yakın bir yere takmaktır . Tigers Eye takılarının bu kadar popüler olmasının nedeni budur. Taşların titreşimleri ile kendi titreşimlerinizin senkronize olabilmesi için doğrudan cilt teması da iyidir. Kaplan Gözü’nü etkinleştirmenin başka bir yolu, onu tutmak veya alt çakralara yerleştirmek ve niyetlerinizi dikkatli bir şekilde belirlemektir.

Kaplan Gözü güvenli mi?

Kaplan Gözü çok güvenli bir taştır ve çok az kişi bu altın kahverengi değerli taşı hayatlarında kabul etmemek için bir neden bulacaktır . Kaplan Gözü’nün enerjisiyle heyecanlanabileceğiniz zamanlar vardır (örneğin, uyumaya çalışırken). Enerjisine karşı hassasiyetiniz varsa dinlenme zamanlarında çıkartabilirsiniz.

Kapnlan Gözü taşı nerede bulabilirsin?

Tigers Eye oldukça yaygın bir değerli taştır, bu yüzden onu herhangi bir saygın kristal satıcısından temin edebilmelisiniz. Her zaman değerli taşlarının etik ve gerçek anlaşma olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösteren güvenli ve güvenilir bir satıcıdan satın aldığınızdan emin olun.

Kaplan Gözü güneşe çıkabilir mi?

Kaplan Gözü, güneş ve mars tarafından yönetilen bir taştır . Oldukça dayanıklı ve koyu renkli bir taştır, bu nedenle güneşe bırakıldığında çok fazla sorun çıkarmaz. Bununla birlikte, sıcaklıktaki dramatik değişimleri önlemek için tüm kristallerin güneşe maruz kalmasını birkaç saatle sınırlandırmalısınız.

Kaplan Gözü nasıl oluşur?

Bir kuvars kayasında krosidolit çatlakları olduğunda ve yüzeyin altına su sızdığında, bu, bu çatlakların üzerinde kuvarsın büyümesine yol açar. Aynı çatlama ve büyüme süreci tekrar meydana gelir ve diyagonal krosidolit lifleri ile kuvars bantları oluşturur. Krosidolit içindeki demirin bir kısmı oksitlendiğinde, bu altın kahverengi tonlarına yol açar ve Kaplan Gözü elde ederiz .

Kaplan Gözü nasıl parlatılır?

Tigers Eye’ınızı bir bardak ile parlatabilir veya 600 kumlu aşınmış çok ince zımpara kağıdı kullanarak elle yapabilirsiniz. Zımparadan sonra özel parlatıcı tozları da kullanıp o ışıltıyı verebilirsiniz. Taşınız zaten yuvarlandıysa, nemli bir bez de hızlı bir numara olabilir.

Kaplan Gözü nasıl programlanır?

Tigers Eye’ı alıcı elinizde (sol el) tutarak programlayın. Ardından, taşa odaklanın ve onu iyi enerjiyle doldurun. Program süreci boyunca niyetiniz konusunda çok net olun ve hayaliniz gerçekleşirse bunun nasıl olacağını ve hissedeceğinizi hayal edin. Kristalin size ne konuda yardım etmesini istediğinizi yüksek sesle söyleyin. Taşı takmaya veya birkaç gün veya daha fazla yakın tutmaya devam edin .

Kaplan Gözü sarkaç nasıl kullanılır?

Bir bağ oluşturmak için Tigers Eye sarkaçınızı avucunuzun içinde tutun , hangi hareketlerin evet ve hayır anlamına geldiğine karar verin ve bunu sarkacınız ile iletişim kurun. Ardından, işaret parmağınızla baş parmağınız arasında tutun ve ona birkaç basit soru sorun ve sarkaçınızı programlamak için evet veya hayır anlamına gelen hareketleri gösterin. Enerjileriniz senkronize olmadıkça önce basit sorularla pratik yapın.

Kaplan Gözü manyetik midir?

Kaplan Gözü geleneksel anlamda manyetik olmasa da, bazen hematit kapanımları içeriyorsa manyetik çekicilikler gösterebilir .

Kaplan Gözü zehirli midir?

Kaplan Gözü, eser miktarda mavi asbest ve silikoz içerebilirken, kullanımı toksik veya tehlikeli bir kristal değildir. Kristaller, onları takanlar için tamamen güvenlidir , ortaya çıkabilecek herhangi bir potansiyel sorun, yalnızca onları öğütürken ve uzun süre tozları solurken ortaya çıkar.

Kaplan Gözü nereye yerleştirilir?

Kaplan Gözü alt çakra taşı olduğundan, tıkanıklıkları gidermek için taşı kök çakranıza, sakral çakranıza veya solar pleksus çakranıza yerleştirmek harikadır. Onun enerjisini ve niyetini her zaman yanınızda taşımak için Tigers Eye’ı vücuda takı şeklinde de takabilirsiniz.

Kaplan Gözü evde nereye yerleştirilir?

Şaşırtıcı koruyucu taşlar olarak Tigers Eye’ı evinizin girişlerine veya girişlerine yerleştirmek yaygındır . Bu, kötü enerjiyi uzak tutmaya yardımcı olur ve alanınızın kutsal kalmasını sağlar. Cesaret, cesaret ve karar vermeyi teşvik eden bir taş olduğu için ofis alanlarına veya kararların sıklıkla verildiği odalara da yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir