Doğal taşlar ve Faydaları

Kristal Kuvars Ne İşe Yarar ?

Kristal kuvars

Kristal kuvars , kristal kuvars olarak da bilinir ve oksijen ve silikon atomlarından oluşan bir mineraldir. Trigonal kristal sisteminin bir parçasıdır ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Kristal kuvars, adından da anlaşılacağı gibi şeffaf ve beyaza yakın bir renge sahiptir. Aynı zamanda Rock Crystal adıyla da gider. Kristal kuvars’ın anlamı şifa ve ruhsal gelişimdir.

Usta Şifacı

  • En büyük kuvars ailesinden
  • Işık getiren
  • Güçlü amplifikatör

Kristal kuvars Yunanca buz kelimesinden gelir ve buzul benzeri görünümü, saf şeffaflığı ve serinletici titreşimleriyle, bu parıldayan kuvarsın kristal berraklığında dağların ve donmuş suların çağrışımlarıyla gelmesi şaşırtıcı değildir. Clear Quartz, Arkansas’tan Brezilya’ya ve Madagaskar’ın vanilya çatlamış kıyılarına kadar dünyanın birçok uzak köşesinde bulunan bol miktarda bulunan bir mineraldir. enerji – sizi denge hissine geri getirmek için tam olarak ihtiyacınız olan şey.

Kaya kristalleri harikadır, birçok renkte gelirler ve hepsi farklı bir güç ve olasılık yelpazesine sahiptir. Dünyanın sihir ve mit tarafından daha modern dünyamıza yönlendirildiği mistik antik zamanlardan, Kuvarslar, mineral ailesinde boşluk oluşturan en büyük kristal ailelerinden biridir.

Ancak Clear Quartz en saf örneklerden biridir ve ışık getiren olarak kabul edilir. Bu inanılmaz bir güçlendirici taş , yani içine ne dökerseniz, on katı kadar dökülecek. Birçok yüzünün netliği hafızayı harekete geçirebilir, konsantrasyonu artırabilir ve tüm varlığınızı dengeye geri getirebilir. Kuvars ailesine ve özellikle kristal kral statüsünü kutlamak için Clear Quartz’a bir göz atalım.

Farklı Kuvars Türleri

Ametist

ametist kuvars

Şifa kristallerinin en yatıştırıcı stillerinden biri olan  Ametist Taşı, bilinen bir şifacı ve ruhsal sıçramadır. Taç çakranın besleyicisi olan Ametist, ruhunuzu huzurla doldurmaya ve berraklığınızı bulmanıza yardımcı olmaya her zaman hazırdır.

Gül kuvartzı 

Gül kuvartzı

Bir kalp şifacısı olan  Rose Quartz  , eski acıları bırakmanıza ve ruhunuzun yaralarını sarmanıza yardımcı olmak için taç yaprağı gibi yumuşak tonlarını ve nazik titreşimlerini getiriyor. Bu soluk pembe kuvars, pozitif enerji, derin şefkat ve kendinizi sevmeyi öğrenmekle ilgilidir.

aventurin 

yeşil aventurin kuvars

Aventurin , yeşilin parlak tonlarında bir güven artırıcıdır. Takma adı Fırsat Taşı olan, şanslı güçlerinden yararlandığınızda iyi şeylerin uçup gideceğinden emin olabilirsiniz. Aventurin, masaya şükran, umut ve saf pozitiflik getiren kalp çakrasına bağlanır.

Mavi Kuvars 

mavi kuvars

İnanılmaz bir aura temizleyici olan Blue Quartz, olumsuz düşüncelerinizi yıkamak ve ruhunuza dingin bir canlanma duygusu getirmek için burada. Boğaz çakrasına bağlanan canlandırıcı ve gerçekten iyileştirici bir taş olan Mavi Kuvars, daha iyi iletişim için bir araç olarak da kullanılabilir.

dumanlı kuvars

dumanlı kuvars

Bu Dumanlı Kuvars taşından lezzetli sıcak enerji yayılır. Dumanlı  Kuvars  aynı zamanda Güç Taşı olarak da adlandırılır ve Druidler tarafından genellikle bir kahin olarak kullanılan uzun ve mistik bir tarihe sahiptir, Dumanlı Kuvars bir ışık getiricidir ve bizi olmamız gereken yerlere yönlendirmeye her zaman hazırdır.

ametrin 

ametrin kuvars

Ametist ve Sitrin’in iyileştirici güçlerini bir araya getiren güzelce harmanlanmış bir taş olan Ametrine, her iki dünyanın da en iyisidir. Hayata güneşli ve dingin bir bakış atmak isteyenler için, bu taş ruhu yatıştırmaya ve tatlı yaz titreşimlerinin ışığında sizi ıslatmaya her zaman hazırdır.

Kar Kuvars

kar kuvars

Gökyüzünden düşen pullar kadar yumuşak olan Kar Kuvars kristali, içinizdeki çocuğu oynamaya davet ediyor. Masumiyet duygusu ve güçlü temizlik hisleri, Kar Kuvars’ı hayatınıza getirmek için mutlak bir rüya haline getirir.

pembe kuvars

Bir resim kadar güzel olan Pink Quartz, öfke duygularını ve kontrolden çıkmış ruh hallerini ortadan kaldırmak için gereken tüm yatıştırıcı özellikleri beraberinde getiriyor. Biraz ekstra ışık, biraz yumuşak yansıma ve sevginin açık yürekli enerjisiyle hoş geldiniz isteyenler için Pembe Kuvars mükemmeldir.

sitrin

sitrin kuvars

Sitrin’in güneşten sıçrayan enerjisi   her zaman bir keyiftir. Bu ışık getiren taş, uykudaki rüyaları uyandırma, ekstra bir doz başarı getirme ve ruhunuza altın güvenin yağmasına izin verme yeteneği ile bilinir.

Kaplan gözü

kaplan gözü

Topraklanın, kararlı ve güvende hissedin ve Kaplan Gözü’nün pratik büyüsüne döndüğünüzde derin içsel gücün ve cesaretin parlamasına izin verin  . Negatif enerjiyi temizlemek için çalışan bu taş, üçüncü gözünüze dokunmaya ve dünyayı gururla gezmenize yardımcı olmaya hazır.

Diğer çeşitler:

Akik 

Mavi Dantel Akik

Akik Kuvars’ın pek çok çeşidi vardır ama biz, olumsuzluğunu nötralize eden titreşimleri getiren ve her zaman temiz bir soluk mavi yıkama ile ruhu yatıştırmaya hazır olan Mavi Dantel Akik’i seviyoruz.

carnelian

carnelian

Ateşli parlak ve ruhunuza neşe getirmeye hazır olan Carnelian’ın turuncu-kırmızı parıltısı size cesurca harekete geçme zamanının geldiğini hatırlatır.

kalsedon

kalsedon kuvars

Serin yaz ruh halleri ve keskinleştirilmiş hafıza, Kalsedon’un yumuşak mavi tonlarının bahşettiği hediyelerdir. Açıklığı davet etmeye ve yaşam için kaybolan bir coşkuyu yeniden alevlendirmeye her zaman hazır olan bu taş , gerçeği akmaya davet ediyor.

krisopraz

krisopraz

Bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu güzelce hizalanmaya davet etmek isteyen günlük bir sağlık taşı olan Krisopraz , daha iyi bir akış için tüm çakraları bloke ederek iç dengenizi yeniden kurmanıza yardımcı olur.

Oniks

Oniks

Onyx’in karanlık ve rüya gibi taşı olağanüstü bir şifacıdır ve yeni yolların bulunmasına yol açmak için eski karmik kalıpları temizlemeye her zaman yardım etmeye hazırdır. Kötü alışkanlıkları temizlemek ve en büyük hediyelerinizi çoğaltmak için burada.

Jasper

Jasper

Red Jasper’ın bereketli taşı   sizi canlı bir tele dönüştürmeye hazır. Büyük cesaret ve bağlantı sağlayan, sonsuz enerji getiren ve libidonuzu veya yaşam şehvetinizi yükselten bir taş.

Kantaşı

kantaşı

Kalbi güçlendirin, bedeni iyileştirin ve Kantaşının getirdiği cesur ve dengeleyici enerjiyle hayatın damarlarınızda akmasına izin verin .

İyileştirici Özellikler

Gün batımına Clear Quartz tutan kişi

Clear Quartz, sessizce benzersiz ruhsal enerjiye dönen herkes için güçlü pozitif titreşimler, derin ruh temizliği ve gelişmiş sabır ve refah getiren usta bir şifacıdır. Kristal kuvars’in bu inanılmaz iyileştirici özelliklerine bir göz atın .

Fiziksel İyileştirme Özellikleri

  • Bağışıklık sistemini uyarır
  • Toksinleri temizler

Clear Quartz duygusal ve ruhsal alanda vızıldarken, aynı zamanda bir miktar fiziksel iyileşme isteyenlere bir dizi sağlık faydası da getiriyor. Bağışıklık sistemini uyarmak, metabolizmanızı başlatmak ve hatta kilo verme konularında yardımcı olmak söz konusu olduğunda berrak gözlü taş bir mucizedir. Suya benzer berraklığı ile vücuttaki toksinleri atma konusunda da oldukça etkilidir.

Zihinsel ve Duygusal İyileştirici Özellikler

  • Negatif enerjiye karşı korur
  • Daha parlak duyguları uyarır

Negatif enerjiye karşı bir kalkan ve güçlü pozitif titreşimlerle aşılanmış Clear Quartz taşı, beni uzun vadeli arayanlar için yüce bir duygusal yardımcıdır. Bu buz gibi parlak ve ışıltılı taş ruh üzerinde çalışır, sizi aşağı çeken enerjiyi dışarı atar ve size yeni bir amaç ve oyun duygusu aşılar. Daha parlak duyguları uyarır ve en ufak bir neşe belirtisini bile alır ve izin verirseniz onu hayattan daha büyük bir şeye dönüştürür. Belirtildiği gibi, bu taş bir enerji ustasıdır – etrafta dolaşan tüm bu fazla enerjiyle ne yapacağını ve en iyi sonuçları elde etmek için nereye yönlendireceğini tam olarak bilir.

Metafizik Özellikler

  • Manevi büyümeyi teşvik eder
  • Tüm çakralarla bağlantı kurar

Clear Quartz tamamen ruhsal gelişimle ilgilidir, sizi derinlere bakmaya ikna etmeyi sever. Tüm çakralarla bağlantı kuran, tıkanıklıkları temizleyen, auranızı bahar temizliği yapan ve enerjiyi akmaya davet eden bir kristaldir. Clear Quartz’ın anlamının bir kısmı, özellikle taç çakrayı uyarmayı sevmesidir . Bu, daha yüksek ovalarla bağlantı kurmaya ve evrenin sunduğu sonsuz olanaklara sıçramaya hazır olanlar için çakradır.

Kristal kuvars, Koç burcunda doğanlar için sevilen bir burç taşıdır . Koç kişiliği, her ikisi de şaşırtıcı özellikler olan ancak denge olmadan tükenmişliğe yol açabilecek son derece tutkulu ve hırslı olmaya yönelir. Sakinleştirici serin dokunuşu ve duygusal aşırı yüklenmeyi düzenleme yeteneği ile Clear Quartz’a girin.

Şeffaf Kuvars Kristalini Kullanma

Temizle Kuvars Taş Bileklik

İyileştirici titreşimlerini tam olarak kalbinize gönderen muhteşem değerli taş takılardan evdeki kristal kümeler, kristal noktalar, küreler ve yuvarlanan taşlara kadar Clear Quartz’ın arındırıcı sakinliğini hayatınıza davet etmenin birçok yolu var.

Ev ofisi 

Parlak, canlandırıcı doğasını Feng Shui fantezilerinize dokuyarak dünyanızı aydınlatmak için Clear Quartz’ı davet edin . Feng Shui geleneksel uygulamasında Clear Quartz, enerjiyi temizlemek ve arındırmak için kullanılma eğilimindedir. İster büyük bir projeden sonraki ofis, isterse gerilimlerin yoğun olduğu ortak bir ev olsun, daha fazla ısınmaya meyilli bir alanınız varsa, havayı temizlemek için Clear Quartz kullanmak ruh halinizi yükseltmenin sihirli bir yolu olabilir. Bir uyum duygusu getirmek için oturma odası gibi ortak alanlara yerleştirin veya yaratıcı şifa getirmek için yaratıcı bir alana bırakın.

Takı

Clear Quartz’ın mucizesine dönmenin tüm inanılmaz yolları arasında, onu takı olarak kullanmayı tercih etmek, şüphesiz kullanıcıya anında fayda sağlayacaktır. Doğrudan cilde bastırılan Şeffaf Kuvars Bileklik veya diğer herhangi bir mücevher türü, akışın herhangi bir engel olmadan tam olarak olması gereken yere gitmesini sağlayan maksimum enerji emilimine izin verir. Kristaller , kendi titreşimlerinize dokunarak ve şifalı ışık ve enerjiyi dönüştürmek için onlarla birlikte çalışarak çalışırlar. Değerli taşlı takıları seçtiğinizde, hiçbir şeyi atlamadığınızdan emin olabilirsiniz.

Değerli Taşınızı Nasıl Temizlersiniz?

Ametisti çevreleyen berrak kuvars kristalleri

Kristal kuvars temiz ve şarjlı tutmak, sınırsız iyileştirici özelliklerini ortaya çıkarmanın en iyi yoludur. Tıkanıklıkları gidermek için su altında çalıştırın ve cilalamak için yumuşak kuru bir bez kullanın. Ayrıca Clear Quartz’ınızı gerçekten iyi bir ıslanma sağlamak için bir bardak maden suyuna koyabilirsiniz. Kuvars kümelerini temizlerken daha hassas bir elinizin olması gerekebileceğini unutmayın. 

Kristal kuvarsbir yaşam patlaması getirmek isteyenler, onu dolunay altında şarj etmeye bırakabilir veya eski enerjileri uzaklaştırmak ve yeninin gücünü ortaya çıkarmak için kristali lekeleme seansına dahil edebilir.

Berrak Kuvars Özeti 

Clear Quartz, genişleyen ailesinin geri kalanına kıyasla saf ve basit görünebilir, ancak bu güçlü taş, kristal şifa söz konusu olduğunda kendini nasıl tutacağını bilir . Diğer mücevherlerin bazıları belirli özellikler verebilir veya size rehberlik edebilirken, Clear Quartz, kendi güçlü yönlerinizi yansıtmasına izin veren derin bir sezgiye sahiptir ve bu kuvars iyileştirme özelliklerini sağlamada onu usta bir el haline getirir.

Kim olduğunuza uyum sağlayan ve ihtiyacınız olan her şeyi almanızı sağlamak için bedeniniz, zihniniz ve ruhunuzla (evrenle birlikte) uyum içinde çalışan bir kristaldir . Kısacası, daha yüksek rehberliğin parlak bir taşıdır. 

Clear Quartz hakkında ne düşünüyorsunuz? Parlak ışığı sizi hareket ettiriyor mu yoksa biraz daha renkli bir şeye mi ihtiyacınız var? Yorumlarda paylaşın.

Kristal kuvars nasıl şarj edilir?

Clear Quartz, doğal dünyanın enerjilerine son derece uyumlu bir taştır . Bu değerli taşa enerjisini geri vermenin en iyi yollarından biri, onu ay ışığı altında şarj etmektir. Ayrıca Clear Quartz’ı adaçayı veya palo santo veya en sevdiğiniz şifalı tütsü ile lekeleyerek de şarj edebilirsiniz.

Kristal kuvars nasıl kullanılır?

Clear Quartz’ın iyileştirici güçlerinden yararlanmanın birçok yolu vardır. Enerjisinden en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yollarından biri onu giymektir. Vücutta Clear Quartz’a sahip olmak, onun yüksek titreşimlerine , pozitif güçlerine ve temizleme enerjisine bağlı kalmanızı sağlayabilir . Ayrıca Clear Quartz’ı tıkanmış hisseden herhangi bir çakraya yerleştirebilir ve temizlenmesine ve berraklaşmasına izin verebilirsiniz. Onu eve yerleştirmek, herhangi bir alana daha hafif, daha parlak bir enerji getirecektir.

Kristal kuvars’ın gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Gerçek bir Clear Quartz kristali genellikle renksiz ve şeffaf olacaktır. Bazen taş, yüzeyin altında, yer yer hafif bulutlu bir görünüm veren kapanımlara sahip olabilir. Ancak içinde hava kabarcığı olmayacak. Clear Quartz’ınızın yüzeyinin altında hava kabarcıkları görüyorsanız, muhtemelen gerçek bir kristal değil, camdır. Çoğu Clear Quartz taş, en yüksek kalitede üstün kalitede olmadıkça, yüzeyin altında küçük çatlaklara, çizgilere ve kalıntılara sahip olacaktır.

CKristal kuvars hangi çakradır?

Clear Quartz, tüm çakraları dengelemeye yardımcı olabileceği anlamına gelen Usta Şifacı olarak bilinir . Bununla birlikte, Clear Quartz’ın taç çakraya bağlı olduğu da bilinmektedir, bu da zihni daha yüksek potansiyele ve sonsuz kozmik olasılığa temizlemeye ve açmaya yardımcı olduğu anlamına gelir.

Kristal kuvars ne işe yarar?

Clear Quartz, zihni temizlemek, pozitif titreşimleri teşvik etmek ve ruhsal gelişime yardımcı olmak için muhteşem bir taştır . Parlak duyguları harekete geçirebilir, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve negatif enerjiye karşı korunmanızı ve karar vermek, içsel arzularınızı anlamak ve neşenizi bulmak için iyi donanımlı olmanızı sağlayabilir.

Kristal kuvarsvücutta nereye yerleştirilir?

Kristal kuvarsın iyileştirici titreşimlerinden yararlanmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu onu vücudunuza takmaktır. Clear Quartz takı takmak , pozitif ışığıyla etrafınızı saracak ve kendinizi net ve enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Taç çakrayı temizlemek ve zihninizi açmak için başınızın üzerine de yerleştirebilirsiniz.

Clear Quartz güneşte olabilir mi?

Kristal kuvars , solmayacak bir rengi olmadığı için bir süre güneşte kalabilirken, çok uzun süre bırakılması, taşın kırılgan hale gelmesine veya çatlamasına neden olabilir. Taşınızı güneş ışığında bırakırsanız, birkaç saatten fazla bırakmadığınızdan emin olun.

Kristal kuvars ne için kullanılır?

Kristal kuvars muhteşem bir şifa taşıdır. Duyguları dengelemek ve netlik bulmak için kullanılabilir. Clear Quartz, fazla enerjiyi kanalize etmede usta bir el olduğundan, diğer enerjileri de yükseltebilir, bu da onu, güçlerini açmak istediğinizde diğer kristallerle birlikte takmak için harika bir taş haline getirir. Clear Quartz’ınıza ne dökerseniz, onu güçlendirecek ve dünyaya on kat gönderecektir.

Kristal kuvars’ı suya koyabilir misin?

Clear Quartz, Mohs sertlik ölçeğinde 7 ölçtüğü için su güvenli bir kristaldir . Genellikle 6 veya üzeri olan taşlar suya girmek için güvenlidir. Ancak Clear Quartz’ınızı veya herhangi bir kristali uzun süre suda bırakmaktan kaçınmalısınız.

Kristal kuvars nasıl temizlenir?

Clear Quartz, aslında kendi kendini düzenleyen özelliklere sahip olan gerçekten eşsiz kristallerden biridir. Bu, Clear Quartz’ın kendi enerjisini dengeleme bilgisine ve gücüne sahip olduğu ve manuel temizlik gerektirmediği anlamına gelir. El ile temizlemek isterseniz, herhangi bir birikmelerin akıp gitmesine izin vermek için birkaç dakika ılık su altında çalıştırabilirsiniz.

Kristal kuvars evde nereye yerleştirilir?

Clear Quartz, onu eve getirmek için iyi bir değerli taş seçimi yapan inanılmaz bir arındırıcı enerjiye sahiptir. Enerjiyi pozitif ve parlak tutmak için insanların toplandığı ortak alanlara ve alanlara yerleştirin veya net yön ve karar vermeye yardımcı olması için ofise yerleştirin. Ayrıca netliği ve bağlantıyı teşvik etmek için yastığınızın altında Clear Quartz ile de uyuyabilirsiniz.

Kristal kuvars neye benziyor?

Kristal kuvars’ın buzlu bir görünümü var. Taş genellikle renksiz ve şeffaf olacaktır, ancak yüzey hafif bir ışıltıya sahip olabilir ve değerli taşın kendisinde yüzeyin altında kapanımlar olabilir.

Kristal kuvars ile tezahür nasıl yapılır?

Kristal kuvars ile tezahür etmenin en iyi yollarından biri, onu hayalleriniz ve arzularınız ile programlamaktır. Bunu yapmak için, taşı alan elinizle (genellikle sol elinizle) tutabilirsiniz. Ne istediğiniz konusunda zihninizde gerçekten net olun ve sonunda bunları elde ettiğinizde ortaya çıkacak olan hisleri, duyguları ve fiziksel duyumları hayal edin. Vücudunuzun her santiminde hissedin. Kristalden bu rüyayı gerçekleştirmenize ve gerçekleştirmenize yardım etmesini isteyin. Taşa teşekkür edin ve birkaç gün yakınınızda (vücudunuzun üzerinde veya yastığınızın altında) tutun.

Kristal kuvars nasıl etkinleştirilir?

Kristal kuvarsı yanınızda veya üzerinizde tutarak kolayca aktif hale getirebilirsiniz . Berrak Kuvars (tüm kristaller gibi) dünyada olmaktan çok fazla enerji alır, bu yüzden onu mücevher olarak takarak veya cebinizde bir taş taşıyarak onu ayarlayabilir ve aktif tutabilirsiniz. Ayrıca Kristal kuvarsz’ınızı onunla meditasyon yaparak veya yastığınızın altında uyuyarak da uyandırabilirsiniz.

Kristal kuvars’ın özellikleri nelerdir?

Clear Quartz, fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak çalışan birçok iyileştirici özelliğe sahiptir. En büyük gücü, herhangi bir enerjiyi güçlendirebileceği anlamına gelen bir güçlendirici taştır . Aynı zamanda zihninizi temiz ve serin tutmak, duygularınızı dengelemek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, hayatınıza ışık ve neşe getirmek için çalışır.

Kristal kuvars diğer kristalleri şarj eder mi?

Evet, Kristal kuvars diğer kristalleri şarj etmek için kullanılabilir . Yüksek bir titreşime ve derin arındırıcı enerjiye sahip olduğundan, diğer taşlarınızı bu ışıltılı buz parlak mücevherle yerleştirmek onları temizleyebilir ve en olgun güçlerine geri yükleyebilir.

Gerçek Kristal kuvars nasıl belirlenir?

Taşa iyi bakarak Clear Quartz’ınızın gerçek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Real Kristal kuvars çoğunlukla şeffaf olacaktır ancak yüzeyin altında küçük kalıntılar, kesikler veya çizgiler olacaktır. Ayrıca herhangi bir hava kabarcığı olmayacak. Clear Quartz, oda sıcaklığına kadar ısınabilen camın aksine, dokunulduğunda nispeten soğuk kalmalıdır.

Kristal kuvars nadir midir?

Kristal kuvars en popüler değerli taşlardan biridir ve dünya genelinde çok çeşitli sıcaklıklarda, koşullarda ve noktalarda büyüdüğü için elde edilmesi nispeten kolay bir değerli taştır. Kesinlikle nadir iyileştirme güçleri olmasına rağmen, Clear Quartz nadir bir değerli taş olarak kabul edilmez.

Clear Quartz nereden alınır?

Herhangi bir saygın kristal satıcısından Kristal kuvars’ı bulabilmelisiniz . Kristal kuvars, oradaki en popüler şifa kristallerinden biridir, bu nedenle bolca mevcut olmalıdır. Kristallerinizin etik olarak tedarik edildiğinden ve gerçek anlaşma olduğundan emin olmak için satın aldığınız satıcının her zaman orijinal olduğundan emin olun.

Kristal kuvars bilezik hangi ele takılır?

Odaklanmanız ve taşın iyileştirici özelliklerini özümsemeniz gerektiğinde Kristal kuvars bileziğini sol elinize takabilirsiniz . Zihninizi temizlemek, çakralarınızı temizlemek ve mücevherle denge ve rezonans bulmak istiyorsanız, bu mükemmel bilek. Negatif veya bastırılmış enerjiyi serbest bırakmak istediğinizde veya herhangi bir doğrudan niyetinizi tezahür ettirmek istediğinizde sağ bileğinize takabilirsiniz.

Kristal kuvars büyütür mü?

Kristal kuvars’ın kelimeleri fiziksel olarak büyütmek için kullanılabileceğine dair bazı inançlar var, ancak bu daha çok kristalin şekli ve kesimi ile bağlantılı. Spiritüel anlamda, Clear Quartz büyük bir yükseltici enerjiye sahiptir ve diğer değerli taşların ve kristallerin güçlerini de büyütebilir. Kristal kuvars’ı diğer değerli taşlarınızla birlikte taktığınızda , enerjileri yükselttiği ve büyüttüğü için bu değerli taşların özelliklerini daha güçlü hale getirecektir.

Kristal kuvars’ın iyileştirici özellikleri nelerdir?

Usta bir şifa taşı olarak Clear Quartz’ın birçok iyileştirici özelliği vardır. Fiziksel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve toksinleri vücuttan temizlemeye yardımcı olabilir. Duygusal olarak, olumsuz titreşimleri temizlemeye ve sizi net bir amaç duygusu ve pozitif enerji ile doldurmaya yardımcı olabilir. Ruhsal olarak tüm çakraları temizleyebilir ve auranızı ışıl ışıl tutabilir.

Kristal kuvars’ı nerede bulabilirim?

Berrak Kuvars , her türlü sıcaklıkta ve magmatik, tortul ve metamorfik kayaçlarda oluşur. Yetiştiği bolluk nedeniyle, dünyanın her köşesinde bulunabilir. Clear Quartz’ı diğer yerlerin yanı sıra Rusya, Madagaskar, Brezilya ve ABD’de bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir