Doğal taşlar ve Faydaları

Turmalin Taşı Ne İşe Yarar ?

turmalin taşı faydaları

Turmalin , çok çeşitli renklerde gelen yarı değerli bir taştır. Kristal bor silikat olarak sınıflandırılan bir mineraldir ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Turmalin opak bir şeffaflığa sahiptir ve altıgen kristal sisteminin bir parçasıdır. Siyah, pembe, yeşil, mor, gökkuşağı, karpuz ve diğer renklerde gelir. Turmalinin anlamı koruma ve topraklamadır.

Turmalinin Tarihçesi

Bir gökkuşağının nadir enerjisinden doğduğu söylenen Turmalinin birçok tonu, yaratıcı oyun, neşeli cömertlik ve mükemmel refahı kendine çekiyor. Silikat minerallerinden oluşturulan bu değerli taşlar çeşitli renklerde bulunabilir. En bilinenlerinden biri Siyah Turmalin’in gece yarısı renkli taşıdır, ancak bir renk sıçraması isteyenler için, Turmalin kristallerini pembe, yeşil, mor ve hatta karışık gibi gökkuşağı tonları veya renginin daha parlak tonlarında bulabilirsiniz. karpuz.

Hindistan’dan Avustralya’ya ve ötesine Turmalin, dünyanın dört bir yanına dağılmış olarak bulunabilen dünyevi bir mücevherdir. Adı, karışık renkli bilinmeyen değerli taş anlamına gelen ve makyajına bir gizem duygusu veren Sinhalese terimi ‘Turmali’den gelmektedir. Turmalin genellikle diğer değerli taşlarla karıştırılabilir. Aslında, nadir yakut zenginlikleriyle kutlanan ancak aslında Turmalin olduğu ortaya çıkan Rus taç mücevherleri var. Brezilya’da da bir İspanyol şövalyesi, bir zümrüt ortaya çıkardığına inanıyordu, ama aynı zamanda çeşitli parlayan Yeşil Turmalin olduğu ortaya çıktı. Kesinlikle duyular üzerinde oynamayı seven bir taştır.

Renkli Turmalin çeşitlerinin 18. Yüzyılın başında Sri Lanka’dan Avrupa’ya doğru yol aldığı söyleniyordu. Gücünün bir kanıtı olan elektrikle yüklenebilen tek kristal taşlardan biridir. Günümüzde, her renk ruh enerjimizin farklı bir bölümüne bağlanan, denge ve şifa istediğimizde Turmalin’e yönelme eğilimindeyiz. Turmalinin güçlü iyileştirici güçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Turmalinin Farklı Çeşitleri

karpuz turmalin

Siyah Turmalin 

Schorl olarak da bilinen  Siyah Turmalin  , sürünün koruyucusudur. Bu taş tamamen sizi psişik saldırılardan korumak ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlamakla ilgilidir, böylece amaç ve özgüvenle aşılanmış dünyaya adım atabilirsiniz. Siyah Turmalin ile ilgili ayrıntılı rehberimizi buraya tıklayarak  okuyabilirsiniz .

Pembe Turmalin 

Turmalinin besleyici bir tonu olan pembe çeşidin tamamı, şefkati ve nezaketi dışarı çekmek ve kalp meseleleriyle uğraşmakla ilgilidir. Bir doz kalp iyileşmesine ihtiyacı olduğunu düşünenler için, Pembe Turmalin sizin terapistinizdir. Rubellit olarak da bilinir.

Yeşil Turmalin 

Yeşil Turmalin bir enerji taşıyıcı ve çalkalayıcıdır. Hayat veren titreşimleriyle tanınan, şifayı doğrudan kalbinizin merkezine getirmeye ve onu tüm vücuda dalga dalga göndermeye her zaman hazırdır. Hem fiziksel hem de duygusal olarak erkeklik, güç ve dayanıklılık getirmek için inanılmaz bir taştır. Verdilite olarak da bilinir.

indikolit 

Turmalinin Açık mavi versiyonu Indicolite olarak da bilinir. Şifa kristalinin bu versiyonu özellikle açık, açık ve dürüst iletişimi teşvik etmekle ilgilenir. Parıldayan tonları suyun akışına benzer, bize şeffaflığın bedene, zihne ve ruha gerçek şifa getirebileceğini hatırlatır.

Mor Turmalin

Mor Turmalinin ışıltılı lavanta tonları ona Sibirit adını da kazandırıyor. Bu taş, topraklama ve koruyucu özellikleriyle bilinir ama aynı zamanda tamamen rahatlamış hissetmenize ve duygusal bağları salıvermeye hazır hissetmenize yardımcı olması için inanılmaz bir mücevherdir.

Dravit

Turmalinin dünyevi kahverengi versiyonu Dravit olarak da bilinir. Bu taş, kaos rüzgarları ne kadar sert eserse essin, sizi ayaklarınızın altındaki yere demirlemek ve sabit tutmakla ilgilidir.

Gökkuşağı Turmalin 

Rainbow Turmalin  , dengeyi yeniden sağlamak için gökkuşağının her tonunu harmanlayan sayısız tonda gelir. Işık ve rengin dansında çakralar akmaya davet edilir. Gökkuşağı Turmalin ruh için bir ritimdir.

karpuz turmalin

Adını aldığı iyilik balosu kadar taze ve meyveli olan Karpuz Turmalin, pembe kalp merkezini ve dünyaya sunduğunuz dış kabuğu temsil eder. Çekirdeğe barış ve dışarıdaki ilişkilere neşe getirir.

Turmalin Taşı İyileştirici Özellikleri

Kalp şeklinde çeşitli turmalin taşları

Turmalinin hangi tonu kalbinize hitap ederse etsin, hepsi masaya çok sayıda iyileştirici fayda sağlar. Kalbinizi açın, zihninizi boşaltın ve Turmalinin gerçek anlamı ile istediğiniz hayatı tezahür ettirin…

Fiziksel İyileştirme Özellikleri

Fiziksel bedeni ışıltılı bir varlığa getirmeye her zaman hazır olan Turmalin, inanılmaz bir bağışıklık sistemi ve sinir sistemi yardımcısıdır. Vücudunuzun sindirime sağlıklı bir yaklaşım benimsemesine yardımcı olmayı sever, bu nedenle mide sorunları ile mücadele eden herkes için Turmalin hassas bir şifacı olabilir. Turmalin ayrıca kemikleri ve dişleri güçlendirmeye yardımcı olur. El-göz koordinasyonu yeteneklerinizi arttırır ve genellikle fiziksel olarak güçlü ve daha iyi hissetmenizi sağlamak için size parlak bir sağlık artışı sağlar. Özellikle yeşil turmalin, kendini halsiz hisseden veya kronik yorgunluktan muzdarip olanlar için harikadır.

Zihinsel ve Duygusal İyileştirici Özellikler

Turmalin taşının paylaşmaya hazır olduğu tüm koşulsuz sevgiye evet derken ciddi bir pozitiflik dozu alın. Turmalinin farklı tonları farklı çakralarla bağlantı kurmaya çalışırken, ailenin odaklanma eğiliminde olduğu ana çakra kalp çakrası ve taban çakrasıdır. Turmalinin harika olduğu şeylerden biri, bu belirsiz olumsuz düşünceleri alıp olumlu bir dönüş sağlamaktır.

Yeşil Turmalin, hayatta biraz daha öz-şefkat uygulamanız gerekiyorsa, yanınızda olmasını istediğiniz taştır.

Siyah Turmalin, sıcak bir bıçağın tereyağını kesmesi gibi kaygıyı keser.

Pembe Turmalin, partiye hafif bir neşe ve öz-sevgi katar.

Mavi Turmalin, derin ve gerçek şifa yerine ulaşmak için travmayı yumuşak bir şekilde geçirmenize yardımcı olmakla ilgilidir.

Kırmızı Turmalin, pasif bir duruma düşme eğiliminde olan ve daha fazla harekete geçmesi gerekenler için mükemmel bir güven artırıcı ve istisnai bir araçtır.

Turmalin Taşı Metafizik Özellikler

Kök çakradan taç çakraya, kalp çakrasından üçüncü göze kadar Turmalin, enerjinin tam güçte akmasını sağlamak için tüm çakralarla birlikte çalışır. Farklı tonlar farklı çakralarla çalışırken, kalp ve kök çakra Turmalin ile en çok bağlantılı olma eğilimindedir. Kalp çakralarımız bloke olduğunda, özgür özgünlükle sevgiyi vermek ve almak için mücadele ederiz ve biraz kapana kısılabilir ve başkalarını dışlamaya hazır hale gelebiliriz. Berrak bir kalp çakrasıyla, açığız ve derin bir şefkatle dolup taşıyoruz. Kök çakra, bu geniş vahşi dünyada kendimizi nasıl güvende ve sabit hissettiğimizdir. Kök çakramız sağlam olduğunda, ağaç gibidir, köklerimizi sarsmadan dallarımızı farklı yönlerde büyümeye ve çiçek açmaya davet edebiliriz.

Zodyak Doğum Taşı

Terazi ve Başak, gerçek Turmalinin iyileştirici güçlerinden tam olarak yararlanır. Terazi güzel bir şekilde diplomatik, adil ve hatta biraz idealist olabilir, bu da onları harika bir şekilde sadece etrafta dolaşan insanlar yapar. Turmalin, korunmalarını ve yaşamları boyunca hareket ederken avantajdan yararlanmamalarını sağlar. Teraziler de biraz kararsız olabileceğinden, Kırmızı Turmalin kullanmak, kendinizi harekete geçmeye ve doğrudan kendi kalbinizden gelen kararları almaya teşvik etmenin harika bir yolu olabilir.

Başaklar güçlü rakiplerdir; parlak ve tutkuludurlar ve hayatın içinden süzülerek geçerlermiş gibi görünürler. Ancak bu mutlu şanslı tiplerin yüzeyinin altındaki çizikler ve bulunacak hassas bir ruh var. Başaklar, ruhun dengesinin bozulmasına yol açabilecek duygularını maskelemede gerçekten iyidir. Başaklar, Turmalinin tonlarına dönerek, duygularını derinlere gömmeye çalışmak yerine, dış iletişimlerini içleriyle uyumlu hale getirmeyi ve duygularını sağlıklı bir işleme yöntemiyle yönlendirmeyi öğrenebilirler.

Bu Cevheri Kullanmak

https://tinyrituals.co/products/black-tourmaline-bracelet

Turmalin’i değerli taşlı takılarda takmak, cebiniz için kendinize bir takla taşı veya tek bir endişe taşı bulmak istiyorsanız veya kristal sunağınızın üzerine koymak için Turmalin küreler arıyorsanız, yapabileceğiniz pek çok yol var. Turmalini dünyanıza getirin ve sayısız iyileştirici gücünden en iyi şekilde yararlanın.

Ev ofisi 

Evlerine güçlü koruyucu titreşimler getirmek isteyenler, Siyah Turmalinin enerjisine dönmelidir. Bu taş, giriş yollarına veya kutsal ve güvenli tutulması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir alana yerleştirmek için mükemmeldir. Evinize bolluk ve huzur getirmek istiyorsanız, o zaman ofiste Yeşil Turmalin, kendinizi iliklerinize kadar zorlamadığınız, ancak potansiyelinizi her zaman yüksek tuttuğunuz daha sağlıklı bir çalışma zihniyetine yol açabilir. Yatak odasını yumuşaklık ve sevgi dolu bir yer haline getirmek isteyenler için, Pembe Turmalin yastığınızın altında bulundurmanız gereken ya da komodininizde şefkat saçan bir değerli taştır.

Takı

Turmalin kristallerini kullanmanın en iyi yollarından biri de takıların doğrudan iyileştirici gücüne yönelmektir. İster koruma pelerini olarak hizmet edecek bir Siyah Turmalin Bileklik , ister tüm çakralarınızı açık ve enerjili tutmak için Gökkuşağı Turmalin Bileklik olsun, Turmalin takılarının en iyi yanı, bu tatlı titreşimleri doğrudan cilde gönderme yeteneğidir. Doğrudan cilt teması, kristallerinizden gelen şifalı enerjiyi emmenin en güçlü yollarından biridir, çünkü sizinle değerli taşınızdan gelen titreşimler arasında hiçbir engel yoktur.

Turmalin ile aynı anda giyilmeye de uygun taşlar arıyorsanız, karanlık ve rüya gibi Obsidiyen, Ametist’in yatıştırıcı ve dingin titreşimleri, koruyucu Oniks, nazik Akik, serin Kyanit, Peridot’un pırıltısı, yumuşak Rose Quartz’ın ışığı ve Opal’in parlayan küresi.

Turmalininizi Nasıl Temizlersiniz?

Pembe Turmalin

Turmalin taşlarınızı temiz ve şarjlı tutmak, onları tam ve muhteşem güçlerinin ışığında çalışır durumda tutmanın en iyi yoludur. Tüm kristaller, özellikle çok fazla enerji ile çalıştıkları için biraz tıkanabilir ve bu hiçbir şekilde zararlı olmasa da, gönderdiğiniz gücü engellemeye hizmet edebilir. Akıllı telefonunuzun düşük pille kekeleyip durmadığını hayal edin ve bunu kristallere uygulayın. Değerli taşların her gün, hatta haftalarca temizlenmesi ve şarj edilmesi gerekmese de, kristallere üzerlerine biraz su akıtmak ve her şimdi ve sonra ve özellikle büyük bir enerji seansından sonra veya kendinizi iyi hissettiğinizde kurutmak bir iyilik yapar. sanki kristallerine çok fazla duygu dökmüşsün gibi.

Turmalininizi şarj etmek, onları bir gece için ay ışığında bırakmak veya biraz ekstra zing vermekten çok mutlu olan diğer berrak kuvars kristalleriyle yuvarlamak kadar basit olabilir. Bu adımları Siyah Turmalin veya bu tür diğer koruyucu taşlarla yapmak özellikle önemlidir.

Turmalin Taşı Üzerine Son Düşünceler

Turmalinin tüm özelliklerini doymak bilmez çok yönlülükleri nedeniyle seviyoruz. Şifa ve otantik benliğinizi ortaya çıkaran yollar bulmak söz konusu olduğunda, kendi ruhunuza hitap eden ve kendi benzersiz yönünüzle uyumlu olan gölgeyi seçebilirsiniz. Hayatta biraz daha fazla korunmayı arzuluyor olsanız da, kalbinizin yapraklarını tamamen soymaya ve dünyaya kocaman bir evet demeye hazır olsanız da, her zaman yanınızda çalışacak ve getirmeniz için bir Turmalin vardır. pozitif enerji patlaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir